Masz pytanie?
Jesteśmy w Lyoness!
;
Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się do naszego newslettera!

BETON WOSKOWANY

Beton Ciré czyli beton woskowany, który jest popularny we Francji i reklamowany jako „beton z seksapilem”. Posiada cechy, które wzbudzają pożądanie zarówno gospodyń domowych, jak i projektantów wnętrz.

Beton Ciré jest „nie do zdarcia”, nie boi się wody i może być wielokolorowy. Poza tym beton woskowany jest łatwy i przyjemny w pielęgnacji. Można go wprowadzić zarówno do kuchni, jak i na salony. Wyjątkowo dobrze sprawdza się w łazienkach oraz w pomieszczeniach biurowych czy salonach wystawowych. Można nim pokryć powierzchnie użytkowe blatów kuchennych, umywalek, mebli, ścian i płyt ceramicznych.

Beton Ciré gwarantuje wyjątkowo wdzięczny „background” dla wnętrz, które zachowując atmosferę domowego ciepła, żyją przede wszystkim urodą mebli i obecnością światła. W designerskich loftach beton woskowany zdobył już status klasycznego elementu wystroju.  

Beton Ciré jest rozprowadzany po odpowiednio zagruntowanej powierzchni w trzech nakładanych kolejno warstwach, które razem osiągają grubość około 3 mm. Praca wykonywana jest ręcznie, dlatego każda powierzchnia zachowuje swoją indywidualną fakturę. Przed końcowym zabiegiem woskowania powierzchnia betonu jest kilkakrotnie szlifowana. 

Kolorystyka dla wersji Orginal:

wzornik betonu woskowanego

Beton Ciré występuje w kilku odmianach. Jako Beton - Floor przeznaczony jest przede wszystkim do powierzchni podłogowych. Charakteryzuje się szczególną odpornością na ścieranie i wszelkiego rodzaju obciążenia. 

Kolorystyka dla wersji FLOOR:

beton woskowany - wzornik

 

Beton - Enduit to odmiana betonu woskowanego stosowana głównie do pokrywania powierzchni ścian. Ma spokojną fakturę, przypomina gładź gipsową, nie jest szlifowany.

Występując jako Metal - Stuc, beton woskowany zawiera drobiny żelaza, miedzi lub aluminium, co powoduje, że po szlifowaniu nabiera specyficznego, metalicznego połysku. 

Facebook